Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W trakcie planowania wnętrz z całą pewnością należy zatroszczyć się, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma bezsprzecznie swoje reprezentatywne atrybuty. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, jakie należy zakamuflować, lecz swego rodzaju ozdoba i miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte powierzchnie oprócz tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wskutek tego należałoby zadbać o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji oraz dopełnić ją prawidłowo dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i często wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy gwarantuje solidność, a jednocześnie nienagannie komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych rewelacyjnie wygląda surowe drzewo z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje też sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać jedność aranżacji. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia wnętrz nie brakuje jednak ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Zezwala to dostosować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.